İLİN İDMAN JURNALİSTİ
İdman qəzetləri üzrə - Rahib SƏMƏDOV ("Olimpiya dünyası")
Futbol qəzetləri üzrə - Ceyhun ƏLİYEV ("Het-trik")
İdman jurnalları üzrə - Saleh SALAHOV ("Sportsman")
İctimai-siyasi qəzetlər üzrə - Elçin CƏFƏROV ("Azərbaycan")
Televiziya üzrə - Elman HİMAYƏTOĞLU (İctimai TV)
İnternet televiziyaları üzrə - Sənan PİRÇİVANLI (APA TV)
İnformasiya agentlikləri üzrə - Səxavət QULİYEV (AzərTAC)
İLİN İDMAN KİTABI
"Bir qolun tarixçəsi", Bakı 2013 - Rasim MÖVSÜMZADƏ
İLİN İDMAN TELEREJİSSORU
Hikmət YAQUBOV - İdman Azərbaycan
İLİN İDMAN TELEOPERATORU
Fərman SALAHOV - "İctimai TV"
İLİN İDMAN FOTOREPORTYORU
Fəxrəddin ABDULLAYEV - "Azəri Press Agentliyi (APA)"
İLİN QƏZETİ
İdman qəzetləri arasında - "Olimpiya dünyası"
Futbol qəzetləri arasında - "Futbol+"
Rəsmi qəzetlər arasında - "Respublika"
İctimai-siyasi qəzetlər arasında - "525-ci qəzet"
Rus dilində çıxan qəzetlər arasında - "Zerkalo"
İLİN İDMAN TELEKANALI
"İdman Azərbaycan"
İLİN İDMAN RADİOSU
İctimai radio
İLİN İDMAN MƏTBUAT XİDMƏTİ
Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyası
İLİN İNTERNET PORTALI
İdman saytları arasında - "apasport.az"
İnformasiya saytları arasında - "mediaforum.az"
İLİN İDMANI İŞIQLANDIRAN ƏN YAXŞI İNFORMASİYA AGENTLİYİ
AzərTAC
İLİN İDMAN XADİMİ
Mirkamil RƏHİMOV
İLİN İDMANÇISI - KİŞİLƏR
1. Məhəmmədrəsul MƏCİDOV - Boks
Cavid ÇƏLƏBİYEV - Boks
Elxan MƏMMƏDOV - Cüdo
Valentin DEMYANENKO - Avarçəkmə
2. Hayle İBRAHİMOV - Atletika
Valentin XRİSTOV - Ağırlıqqaldırma
3. Səman TƏHMASİBİ - Güləş
Xetaq QAZYUMOV - Güləş
İLİN İDMANÇISI - QADINLAR
1. Kristina İOVU - Ağırlıqqaldırma
2. Yuliya RATKEVİÇ - Qadın güləşi
3. Fəridə ƏZİZOVA - Taekvondo
İLİN KOMANDASI
1. Şahmat üzrə milli komanda (kişilər)
Cüdo üzrə milli komanda (paralimpiya)
2. "Rabitə" voleybol klubu (qadınlar)
3. "Qarabağ" Futbol klubu
İLİN MƏŞQÇİSİ
1. İbrahim İBRAHİMOV - Cüdo üzrə milii komanda (paralimpiya)
2. Aleksandr XALİFMAN - Şahmat
3. Qurban QURBANOV - Futbol ("Qarabağ" FK)
İLİN İDMAN HAKİMİ
İradə QURBANOVA - Akrobatik gimnastika
İLİN İDMAN AZARKEŞİ
Həmid NƏCƏFQULİYEV